הדברים שלמדתי מאבא שלי


אבא שלי הוא מלך !

זה מגניב אותי כל פעם מחדש איך במצב הכי נחות הוא ממשיך להרגיש טוב.

זה שהוא מחוסר תנאים פיזיים לא משפיע עליו, לא קירות או אי קירות קובעים איזה מן אדם הוא.

אבא שלי הוא הומלס אבל אני מוכנה להתערב איתכן שאם תעמדו בקרן הרחוב ותראו אותו יוצא מתחת לעץ שלו לא תבחינו בהבדל בינו לבין אדם שיצא הרגע מתוך בית.

אבא שלי לימד אותי את הדבר הבא:

1. אדם לעולם מועד לשגיאה

2. אני לא יותר טובה מאף אחד

ככה פיתחתי ענווה כששגיתי וגם חמלה כלפי מי ששגה איתי.

אבא שלי לימד אותי להתכנס לתוך עצמי כשהדברים לא ברורים לי,

אני יכולה לעבור כמה ימים שכאילו אני נראית בהם חלשה אבל בזמן הזה ממפה ובונה את עצמי עד לנקודה שבה אני מגובשת ואז אני יוצאת חזרה לעולם עם אנרגיה ורוח חדשה.

הוא לימד אותי שמה שחשוב זה להישאר נאמנה לסולם הערכים שלי, שדרכו מגיעים כל הדברים הגשמיים שאני רוצה בלי מאמץ וגם אם מגיע קושי אני יודעת לחזק את עצמי ולעודד את עצמי ולכוון את עצמי בכיוון שאני רוצה ללכת.

כשהפסקתי לשמור שבת לפני שנה אבא שלי אמר לי שזה לא נכון לומר שהפסקתי לשמור שבת, שנכון יהיה לומר שהפסקתי לשמור את השבת של אחרים והתחלתי לשמור את השבת של עצמי.

בכל מפגש הוא פותח לי עוד קצת את המחשבה. מה שנראה לי שחור, אצלו נראה לבן.

אבא שלי לא גידל אותי מעולם אבל הוא נתן לי לצפות בו נופל וקם מהמקומות הכי נמוכים של החיים. ככה למדתי לא לפחד מהפחד. אני חושבת שהחוסר ממנו פיתח אותי כאדם.

אני מכירה ילדים וילדות להורים שלא חסכו מהם דבר מבחינה חומרית, שגדלו אותם לפי הספר אבל לא השכילו לאפשר להם למצוא את המקום שלהם בעולם הזה.

והדבר הבלתי נתפס בעיניי הוא שיכולתי לעבור את החיים האלה מבלי לזכות להכיר אותו, את האמת שלו, את האדם המרתק שהוא רק כי הוא לא מתכתב עם המוסכמות והנורמות המקובלות.

ולפני 3 שנים ידעתי לאן אני רוצה להגיע ובאלו נקודות אני רוצה לגעת וכל הדברים שאבא שלי לימד אותי עזרו לי להגיע לשם, לא כי הוא אמר לי אותם אלא כי הוא הראה לי אותם.

ככה הצלחתי לעשות את ההתאמה המתבקשת אצלי בשביל לגלות אותו ולהכיר בגדולה שלו.

ואת כל הדברים האלה שלמדתי מאבא שלי אי אפשר ללמוד בשום אוניברסיטה.

שגם כשאנחנו מפורקים אנחנו לא באמת מפורקים.

כי הנה, הוא עדיין רוקד ועף באוויר, ועדיין מארח אותי ומדבר איתי ועדיין אוכל ושותה ומוצא צינור של איזה חדר מדרגות להתקלח בו וחולק אוכל עם חתול רחוב ושם שושנה בתוך כוס מים כדי שיהיה לו יפה. כי גם כשאתה הומלס אתה עולם ומלואו.

האבא המשוגע והנפלא שלי, שלא הייתי מחליפה אותו בשום אבא אחר בעולם,

תמיד היה מלך, לקח לי זמן ללמוד את זה.
זה לא דבר של מה בכך להצליח לראות מעלה באדם שעל פניו חיי את חייו באופן כל כך שונה מאיתנו.

הנטייה הראשונית תהיה תמיד לנסות להשפיע עליו ולשנות את דרכיו לפי איך שאנחנו חושבים שצריך וכשאנחנו נטולי השפעה אנחנו פשוט מתרחקים מתוך הצורך להגן על האמונות שלנו בכל מחיר.

הדינאמיקה הזאת הייתה היומיום שלי במשך המון שנים. לא הצלחתי לשנות את אבא שלי שיהיה ה'אב' שהוא צריך להיות, שרציתי שהוא יהיה ולכן ברחתי ממנו כמו ממפלצת גדולה ומפחידה. וזה באמת מפחיד להיות ליד אדם לא צפוי, בעל הרס עצמי חוצה יקום. אבל עניין הוא שכאשר בורחים מהרע, מפסידים את הטוב ובכל אדם יש טוב ומכל אדם אפשר ללמוד, גם מהנחות ביותר לכאורה.

אני מאמינה שהנפילות והקימות שלי לא היו לחינם. הם באו במטרה לשמור אותי מיומנת להמשיך לעמוד באתגרי ומצבי משבר ולצלוח אותם.

ביום שהחלטתי שאני אוספת את אבא שלי לליבי ולתוך חיי מבלי לרצות לשנות אותו לטובתי ולתועלתי מתוך הבנה שמה שלא קיבלתי ממנו בתור ילדה אני כבר לא אקבל היום כאישה, גדלתי שבעתיים ביכולת להבין ולהכיל, ביכולת לעבד את הסיפור בלי לפחד ממנו. ביכולת לספוג את הקושי ולו בשביל לזכות בזהב שהוא מלמד אותי.

במרוקאית אומרים: 'אהביל תרבח' זה בעצם אומר שאהבל (או זה שלא חושב יותר מידי) יוצא מרווח.

אני מרגישה שבזה שזרקתי את השכל שלי ואת הצורך להתנגד למה שקורה עם אבא שלי יצאתי מורווחת.

ככה, אהביל תרבח.


מוזמנים ומוזמנות להיפגש אותי ממש בקרוב !!!

אני עולה עם הצגת היחיד שלי 'בראשית הייתי אני' בטוקהאוס, נמל ת"א

12.1.2020 ב 21.00

משך ההצגה: 70 דקות

כתיבה ומשחק: ליהי עראסי

בימוי: גל אביב קלדרון

מפעילת סאונד: נעמה פורת

קישור לכרטיסים כאן

קישור לריאיון ברדיו החברתי הראשון עם עדי ואן ולסן על הסיפור שלי ועל ההצגה כאן

מחכה לראותכם,

ליהי

17 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול